• Milí rodičia a budúci prváci!

Pozývame vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v piatok 15.3.2024. Môžete si pozrieť priestory našej školy a navštíviť vyučovacie hodiny. Prosíme vás, aby ste vstupovali na vyučovanie len na začiatku hodiny - o 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 hod. a nerušili tak vyučovací proces.

Pri vstupe do školy sa zapíšte do knihy návštev.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie!

DOD_2024.pdf

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Súťaž Hviezdoslavov Kubín má na našej škole dlhodobú tradíciu a stále má dosť nadšencov. Aj tohto roku sa stretli žiaci 2.  – 4. ročníka, aby ukázali, ako vedia zaujať svojím prednesom. Väčší záujem bol o poéziu, ale recitátori prózy nás svojimi výkonmi milo prekvapili. Pomyslenými víťazmi sú všetci, ale ocenení boli títo žiaci:

Poézia:

1. miesto ( s postupom na OK) :  Peter M., 3.A

1. miesto: Margaréta Valéria U., 4.A

2. miesto: Emma S., 2.B

2. miesto: Karolína Š., 4.D

3. miesto: Nina R., 2.E

3. miesto: Katarína K., 2.D

Próza:

1. miesto (s postupom na OK) : Alica R., 3.D

1. miesto: Marko N., 4.B

2. miesto: Michal M., 3.D

3. miesto: Mária D., 2.B

Blahoželáme!

• Turnaj vo vybíjanej

• V mesiaci február sa na našej škole konal turnaj vo vybíjanej pre žiakov 3. a 4.ročníka. Zúčastnili sa ho štyri tretiacke triedy a štyri štvrtácke triedy, ktoré si v ňom vzájomne zmerali svoje sily. V telocvični bolo cítiť túžbu po víťazstve, radosť z hry i veľkú bojovnosť našich žiakov. Do finálovej skupiny postúpili triedy 3.A, 3.D, 4.C a 4.D.

Konečné poradie: 1.miesto - 4.C

2.miesto - 4.D

3.miesto - 3.A

4.miesto - 3.D

Z každej triedy sme vybrali najlepšieho hráča. 3.A - Oliver P., 3.B - Lukáš K., 3.C - Sofia D., 3.D - Jakub Č., 4.A - Matej B., 4.B - Jakub K., 4.C - Martin H., 4.D - Adrián D. Všetkým srdečne blahoželáme.

Mgr.M.Bochňová Šoltésová a Mgr.L.Terezová

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• 6. marca sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v umeleckom prednese povestí – Šaliansky Maťko. Súťaž je určená pre žiakov 1. – 7. ročníka. Vo všetkých kategóriách sa predstavili aj žiaci našej školy.

V 1. kategórii sa darilo Petrovi M., žiakovi 3.A, ktorý sa umiestnil na 1. mieste a bude náš okres reprezentovať v krajskom kole súťaže. V 2. kategórii Karolína K., žiačka 5.B, zaujala svojím prednesom a obsadila 2. miesto.  Diplom za účasť získala v 3. kategórii Natasha K., žiačka 6.B.

Blahoželáme!

PhDr. J. Nastišinová

• Turistický krúžok

• Ani v čase jarných prázdnin členovia turistického krúžku nezaháľali a vybrali sa na túru spoznávať prírodu a históriu okolia Vranovského okresu spolu s vedúcimi krúžku, s pani Molčanovou a Bažantovou.

Neďaleko obce Pavlovce na úpätí Slanských vrchov navštívili lesný náučný chodník Tajch. Chodník je zameraný hlavne na lesnícku činnosť v Slanských vrchoch, faunu a flóru lokality a život v lese. Má dva okruhy, kratší je dlhý 2,5 km s prevýšením 80 m dlhší meria 5,4 km s prevýšením až 230 m. Chodník je prístupný celoročne. Vstupná brána sa nachádza približne 1,5 km za dedinou. Na parkovisku pri vstupnej bráne je udržiavaný altánok, kde si všetci oddýchli, načerpali sily a opiekli špekáčiky. Hneď vedľa turisti z Vranovského okresu odhalili v decembri 2019 pamätnú tabuľu propagátorovi turizmu v Prešovskom kraji Martinovi Balogovi.

Počasie bolo priam letné a tak nikto neoľutoval, že časť prázdnin trávil v prírode.