V našom školskom klube detí v 2.C a 2.D sme sa rozhodli spojiť sily pre dobrú vec. V rámci charity „Podaj ďalej“ sme spoločne s deťmi zorganizovali zbierku trvanlivých polievok. Deti nosili instantné aj sáčkové polievky s jasným cieľom – pomôcť ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Skutočná lekcia solidarity.
Nazbierané zásoby sme nenechali len tak v kabinete. Spolu s deťmi sme ich osobne odniesli priamo do organizácie Podaj ďalej. Pre deti to bola skvelá skúsenosť, kedy na vlastné oči videli, kam ich pomoc smeruje. Učili sa empatii a zistili, že aj malý príspevok môže pre niekoho v núdzi znamenať teplé jedlo a obrovskú pomoc.
Deti mali z celej akcie obrovskú radosť. Ukázali, že im osud iných ľudí nie je ľahostajný. Veľké poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí zbierku podporili a pomohli nám tak naučiť deti pomáhať.
Juliana Halušková a Denisa Lutringová