Navigácia

 • Slávnostný zápis do 1. ročníka

  Milí budúci prváci a rodičia, pozývame Vás na slávnostný zápis do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční 5. apríla o 16.00 hod. v budove ČSA 2.

  Viac informácií:

 • Jarné prázdniny

  Jarné prázdniny začínajú v pondelok 26. februára a končia v piatok 2. februára 2018. Vyučovanie začína v pondelok 5. marca 2018.

  Prajeme pekné prežitie jarných prázdnin!

 • Šaliansky Maťko - krajské kolo

  Blahoželáme Miške Gočovej zo 7.A, ktorá v krajskom kole súťaže Šaliansky Maťko získala krásne 2. miesto!

 • Druháci v Ekoparku

  Žiaci 2.D a  2.E triedy sa zúčastnili bezplatného vzdelávacieho programu pre 1. stupeň základných škôl. Program prebieha v Ekoparku Holá hora pod vedením lektoriek.

  Hranou rozprávkou o princeznej Lesanke, Papierenke, Plastenke a kráľovičovi Tetrapakovi (na motívy rozprávky Šípková Ruženka) priblížili žiakom svet plný odpadu, jeho následkov na život v lese a význam triedenia odpadu. Deti pomáhali vyčistiť rozprávkovú krajinu, naučili sa rozpoznať druhy odpadu a správne ho vytriediť.

  Cieľom tejto aktivity je  zlepšiť separovaný zber, zlepšiť kvalitu triedenia pri zavedenom zbere žiakov na školách a poznať označenie odpadu na obaloch.

   

  Druháčikom sa tento program páčil a po príchode do školy na hodinách výtvarnej výchovy si zhotovili svoje postavičky z predvedenej rozprávky.

 • Štvrtáci - DOD na Prešovskej univerzite

  ,,Myslíme na budúcnosť" - povedali si štvrtáci zo 4.A a 4.B a vybrali sa 14. februára pozrieť na Deň otvorených dverí Prešovskej univerzity. Spolu sme si prezreli priestory PU, navštívili UNIPO mestečko, sledovali pokusy, výstavky, vystúpenie folklórneho súboru a zaspievali sme si aj s Tomášom Buranovským. Na záver sme si prezreli aulu PU a vyskúšali sme si, aké to bude o niekoľko rokov sedieť a počúvať prednášky.

  Ktovie, možno niektorí z nás raz naozaj budú jej študentmi.

 • Dejepisná olympiáda - okresné kolo

  V okresnom kole Dejepisnej olympiády sa žiakom našej školy darilo. Natália Rychtáriková zo 6.A triedy získala v kategórii F 1. miesto a postúpila do krajského kola. Jakub Kušnír zo 7.B triedy obsadil v kategórii E 4. miesto. Blahoželáme.

 • Karneval v ŠKD

  Rozhodnúť sa neviem stále, čím chcem byť na karnevale. Žabkou, líškou, Číňanom? Indiánom pod stanom? Muchotrávkou, medveďom, zajkom, dedom Vševedom? Nuž, alebo, žeby kráľom? Neviem, čo s tým karnevalom! Už chýba len zopár dní, tak sa rýchlo rozhodni…

  Naši „družinári“ sa rýchlo rozhodli a v stredu 31. januára 2018 sa predviedli v tých najkrajších maskách. Priestory našej telocvične patrili na chvíľu princeznám, pirátom, vílam, indiánkam, futbalistom a rôznym iným usmiatym rozprávkovým bytostiam. Po privítaní pani vychovávateľkou Marcelkou Džadoňovou sa začala tá pravá karnevalová zábava. Deti tancovali, súťažili, zabávali sa a žiadna maska neodišla s prázdnymi rukami. O zábavu sa postarali usilovné  pani vychovávateľky, ktoré pripravili rôzne zaujímavé súťaže, v ktorých si deti zmerali svoje sily a šikovnosť. Na záver nechýbalo ani ocenenie všetkých masiek, no zvlášť kreatívna a ocenená bola maska Balón. Celé popoludnie bolo sprevádzané príjemnou a veselou atmosférou a stálo to za to! :) Všetky zúčastnené deti odchádzali z karnevalu spokojné  a s úsmevom na tvári.

  Dúfame, že o rok sa v dobrej nálade znovu stretneme :-)

 • Krmítka pre vtáčiky

  Nastala zima a polia a lúky zakryla biela perina. Pre zvieratká a vtáčiky v tomto ročnom období je veľmi ťažké nájsť si potravu. A tak sme sa spolu s deťmi rozhodli, že im pomôžeme a vyrobíme pre vtáčiky krmítka. Deti mali veľkú radosť, že môžu takto pomôcť vtáčikom. Deti sa veľmi snažili, aby krmítka vyzerali pekne, ale hlavne aby splnili svoj účel. Deti vyrobili krásne krmítka, do ktorých nasypali semienka. Vyrobené krmítka so semienkami sme povešali na stromy na školskom dvore.

   

 • Angličtina trochu inak

  Na našej škole sú  v tomto školskom roku štyri jazykové triedy, V.A, VI.A, VII. A a VIII.A. Okrem troch klasických vyučovacích hodín anglického jazyka majú jednu hodinu týždenne konverzáciu. Táto hodina je zameraná výlučne na komunikáciu a konverzáciu v anglickom jazyku, precvičujú si na nej vedomosti, gramatiku a slovnú zásobu, ktoré nadobúdajú na bežných hodinách anglického jazyka.

  Aj tohto roku sa nám podarilo zabezpečiť žiakom zahraničného lektora. V októbri až decembri túto konverzačnú hodinu vyučoval lektor Kristian Záleta. Napriek rýdzo slovenskému menu sa Kristian narodil na Novom Zélande slovenským rodičom. Na Slovensku bol stráviť čas so svojou slovenskou rodinou. A preto sme veľmi vďační za jeho ochotu a pomoc.

  Na hodinách okrem konverzačných hier a aktivít Kristian rozprával o zvykoch a tradíciách na Novom Zélande. Hovoril o ich školskom systéme, o typickom jedle, hudbe, atď. Žiakov si Kristian hneď získal, keďže večne sršal optimizmom a na hodiny prichádzal s úsmevom. Sme radi, že žiakom sme mohli zabezpečiť lektora, ktorého rodný jazyk je angličtina.

   

 • Zimná škola v prírode

  Aj tento školský rok sa žiaci prvého stupňa zúčastnili zimnej školy v prírode. Prechodným domovom sa nám stal penzión Rohačan v Hutách, kde sme sa nielen skvelo zabávali pri besedách o bielom kódexe lyžiara, či bezpečnom jazdení na svahu, ale nechýbalo ani podvečerné Bingo, pekná rozprávka a samozrejme diskotéka. Tento rok sme spoločne v štyroch družstvách pod vedením pani učiteliek Mgr. V. Janekovej, Mgr. A. Gočovej, Mgr. M. Segľovej a Mgr. D. Petrušovej zdolávali lyžiarsky svah v stredisku Janovky. Naše celotýždňové snaženie sme zavŕšili posledný deň lyžiarskym pretekom, pri ktorom nám držali palce aj niektorí naši rodičia. Na stupne víťazov sa tento rok postavili:

  1.a 2.družstvo – Peter Keruľ - 1. miesto                                   Emma Dubcová - 1. miesto

                          Jakub Prokeš – 2. miesto                                Nina Nemčíková - 2. miesto

                           Róbert Kušnír – 3. miesto                               Tamara Vaškovičová - 3. miesto                        

   

  3. a 4. družstvo – Patrik Kovaľ - 1. miesto                                 GabikaPavelková – 1. miesto

                              Jakub Grznár 2. miesto                                   Nina Grznárová – 2. miesto

                              Štefan Mikuláško – 3. miesto                        Natália Hrušková – 3. miesto

                        

  Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na dobrú lyžovačku a kopec zábavy aj o rok!

   

                         

 • Akcie v mesiaci február

  Lyžiarsky výcvik

  Fašiangový týždeň

  Riešenie envirootáznikov

  Svetový deň mokradí – beseda 5. ročník

  Tenisové hry – 3. a 4. ročník

  Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

  Rozumiem – čo čítam – školské kolo pre 5. ročník

  Talent základných škôl regiónu Šariš

  Okresné kolo fyzikálnej olympiády

  Školské kolo chemickej olympiády

  Geografická olympiáda – okresné kolo

  Slovná súťaž Vocabulary competition – 1. stupeň

  Hláskovanie v AJ– školské kolo

  Zápas vo vybíjanej. Nemčinári proti ruštinárom

  Dejepisná olympiáda – okresné kolo

  Lyžiarske preteky o pohár riaditeľky školy

  Fašiangová maska – školská súťaž

  Návšteva Turínskeho plátna

  Technické múzeum Košice a Kreatívna fabrika

  Srdiečko na dlani – výtv. súťaž

  Z rozprávky do rozprávky – čítanie s porozumením

  Joga v mojom živote – cvičme pre zdravie

  Superstar – moderovanie, súťaž, spev

  Šikanovanie – beseda 5. roč.

  Interakčné vzťahy v školskej triede – 6. roč. 

  Nástrahy internetu – anonymná komunikácia besedy

  Ochrana súkromia – www.ovce.sk

  Svetový deň proti rakovine – projekt. vyuč. 7. ročník

  Svetový deň bez mobilu – beseda

  Deň pre bezpečnejší internet

 • Okresné kolo Šaliansky Maťko

  V okresnom kole v prednese povestí Šaliansky Maťko sa našim žiačkam opäť darilo. Marienka Kočiščinová zo 4.B získala v II. kategórii 2. miesto a Miška Gočová zo 7.A získala v III. kategórii 1. miesto a postup na krajské kolo.

  Blahoželáme a Miške držíme prsty v krajskom kole!

 • Ples priateľov školy

  Plesová sezóna je aj tento rok v plnom prúde a neobišla ani našu školu. Aj tento rok v spolupráci s rodičovskou radou, vedením školy a organizátorkami Mgr. V. Janekovou, Mgr. M. Segľovou a Mgr. I. Molčanovou sme 20.1. 2018 otvorili Ples rodičov a priateľov našej školy. Nosnou témou tento rok boli roky 30 – te a my musíme uznať, že ustrojenie každého páru bolo naozaj dokonalé. Do tanca nám zahral Swing Time For, tanečné umenie predviedli naši žiaci so súbormi Rozmarija, Grimmy a tanečné zoskupenie Art Som One. O zábavu sa postaral DJ Rudo Voit, ktorý hral všetkým podľa priania až do skorých ranných hodín. Ples sme tradične zavŕšili bohatou tombolou. Čo dodať na záver? Snáď len : Do plesania o rok priatelia!

  Za podporu školského plesu a za bohatú tombolu ďakujeme sponzorom:

  LC Mager s.r.o., p. Čechovi, spoločnosti Linak s.r.o., spoločnosti NAY p. Rabatin, p. Ivaneckému, p. Lukáčovi,p. Krajňákovi, p. Lánikovi, p. Segľovej, firme Peritech a p. Bauerovi, p. Pribulovi, p. Kochanovi, Bar Metro p. Bilský, p. Jurčenkovej, p. Hrabkovej, p. Kohániovej, p. Bartkovej, p. Hruškovej, p. Hruškovi, salón Anetta, salón Esthederm, salón Anika, salón Butterfly, Eperia Prešov, p. Kutajovej, p.Španielovi.

 • Plavecký krúžok aj s rodičmi

  Plavecký krúžok, ktorý zastrešuje žiakov prvého a druhého stupňa má v našej škole už dlhú tradíciu. Ukončenie prvého polroka sme teda chceli zavŕšiť trošku netradične, a to v spoločnosti rodičov našich plavcov z prvého a druhého ročníka. V stredu 24.1.2018 sme sa spoločne zišli na plaveckom bazéne ZŠ Mirka Nešpora. V prvej polovici nášho spoločného plávania sme rodičom ukázali, čo sme sa za prvý polrok naučili, ako sa nebojíme potápať, ako aj základné plavecké štýly. Druhú polovicu sme zamerali na rodičov a ich plavecké schopnosti v súťažiach, ktoré si pripravili pani učiteľky Janeková a Segľová. Musíme uznať, že rodičia, ako aj naši žiaci sa veľmi snažili. Za aktivitu a výhry v súťažiach sme odmenili tých najlepších peknými vecnými cenami. Samozrejme sladká odmena patrila všetkým plavcom. A my sa už tešíme na podobné podujatie v júni.

 • Turnaj vo vybíjanej 3. a 4. ročník

  Výsledky turnaja:

  1. miesto - 4.A

  2. miesto - 4.D

  3. miesto - 3.C

  Najlepší strelec - Richard Iľko z 3.C

  Najlepšia strelkyňa - Nela Kuriľáková z 3.A

 • Bavme deti športom

  19.1.2018 sa na ZŠ Sibírska v Prešove konalo tretie postupové kolo atletických pretekov. Našu školu reprezentovalo osemčlenné družstvo zložené z dievčat a chlapcov 2. a 4. ročníka, ktoré znovu podalo skvelé športové výkony. Tentoraz sa umiestnilo ​​​​​​na 2. mieste. 

  Blahoželáme!

  Mgr. Jana Kuchárová

 • Triedne aktívy

  Milí rodičia, pozývame Vás na triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia v utorok 16. januára 2018 o 16.00 hod. na I. stupni a o 16.30 hod. na II. stupni.

 • Akcie v januári

  Triedne aktívy

  Zimná škola v prírode pre 1. stupeň

  Svetový deň mieru - výtvarná súťaž 1. stupeň

  Šaliansky Maťko – okresné kolo

  Novoročný turnaj vo vybíjanej

  Školské kolo matematickej olympiády 1. stupeň

  Hláskovanie – triedne kolá

  Deň  matematických rozprávok

  Okresné kolo olympiády v AJ

  Slávici z lavice – spevácka súťaž

  Dejepisná olympiáda

  Okresné kolo olympiády v NJ a RJ

  Školské kolo chemickej olympiády

  Beseda o finančných otázkach

  Lyžiarske preteky o pohár riaditeľky školy

  Školské kolo biologickej olympiády

  Korešpondenčný mat. seminár Malynár

  Hodina v múzeu  

  Návšteva kostolov - ekumenizmus

  Karnevalové šantenie v ŠKD

  Škraboškovo, pracovno-technická súťaž v ŠKD

  Jazykové okienko

  Turnaj vo vybíjanej 3. - 4. roč.

  Látkové závislosti – beseda  a aktivity 5. roč.

  Sebapoznávanie a sebahodnotenie – aktivity zamerané na rozvíjanie sebareflexie

 • Vianočné prázdniny

  Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších a v novom roku 2018 veľa pohody, šťastia, zdravia a lásky.

  Vianočné prázdniny začínajú 23. decembra 2017 a končia 5:januára 2018. Nástup do školy je v pondelok 8. januára 2018.

 • Vianočný aerobic

  Vo štvrtok, 21.12.2017, sme si spestrili vyučovanie netradičným aeróbnym cvičením. Na jednotlivých hodinách sa vystriedali žiaci prvého, druhého, tretieho a štvrtého ročníka, ktorí si v rytme hudby zlepšovali kondičku pred vianočnými sviatkami. Mali sme radosť aj z rodičov, ktorí sa k nášmu cvičeniu pridali a pevne dúfame, že nabudúce si prídu s nami zacvičiť taktiež. Túto peknú pohybovú akciu pre prvý stupeň pripravili pani učiteľky V. Janeková a T. Šromová.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Československej armády 22, Prešov
  Základná škola, Československej armády 22,
  080 01 Prešov
 • Riaditeľka školy: Mgr. Ľubica Kohániová
  Tel: 051 / 748 09 30

  Zástupkyňa riad. školy ISCED 2: Mgr. Viera Hrabková
  Tel: 051 / 748 09 32

  Zástupca riad. školy ISCED 1: PaedDr. Pavol Krajňák
  Tel: 051 / 748 09 36


  Výchovná poradkyňa: Tel: 051/ 748 09 35

  Kancelária riaditeľky: Tel: 051 / 748 09 31

  Učtáreň: Tel: 051/ 748 09 33

  Školská jedáleň ČSA 1: Tel: 051 / 748 09 38
  Školská jedáleň ČSA 2: Tel: 051 / 748 09 39

Fotogaléria