Pre rodičov

• Pre budúcich prvákov

• Milí rodičia,

dovoľte, aby som Vám poďakovala za dôveru, ktorú ste prejavili našej škole. Vo Vašej rodine sa začne nová etapa života a to nástup Vášho dieťaťa do školy. My sa na všetkých prváčikov tešíme a urobíme všetko pre to, aby sa Vaše dieťa cítilo v našej škole dobre, aby sa do školy tešilo a našlo si tu nových kamarátov. Prajem Vám, aby prvé dni Vašich detí v škole boli naplnené pohodou, radosťou a dobrým pocitom.

Mgr. Ľubica Kohániová

Čo by mal budúci prvák vedieť:

- kresliť, vystrihovať

- pozná základné farby

- vie  počítať do 10

- vie sa správne a zrozumiteľne vyjadrovať

- vie sa sám obliecť a obuť

- má základné hygienické  návyky

Skôr než pôjde Vaše dieťa do školy:

- je dôležité vysvetliť mu, čo ho v škole čaká

- pozitívne ho motivovať

- povzbudzovať dieťa a poukazovať na jeho kladné stránky

v žiadnom prípade ho nezastrašovať

Po príchode dieťaťa do školy:

- v prvých dňoch rozprávať s dieťaťom o jeho nových skúsenostiach

- kontrolovať jeho prípravu na vyučovanie, písať spolu s ním domáce úlohy

- vypestovať u neho návyk na systematické učenie

- dopriať dieťaťu čas na oddych a na hru

- zabezpečiť podľa záľub dieťaťa vhodnú mimoškolskú aktivitu

POTREBY DO 1. ROČNÍKA:

Výtvarná výchova- 30 ks výkresov A4

-10 ks výkresov A3

- plastelína

-farebný papier

- pohárik na vodu (môže byť aj z plastovej fľaše)

-vodové farby , 2 okrúhle štetce,1 plochý

-voskovky

-handrička na utieranie štetca

- lepidlo (vysúvacia tyčinka)

-ochranné oblečenie (zásterka, staré tričko...)

Telesná výchova- tričko, ponožky,  krátke nohavice (v zime   tepláky), cvičky alebo iná športová obuv so svetlou podrážkou. Všetko vo vrecúšku, na ktorom bude meno. Tiež všetky veci  označiť menom.

Hygienické  potreby- malý uteráčik s uškom a menom

Peračník: 2 ks mäkká ceruza, guma, strúhadlo, nožnice s oblým hrotom, farbičky. (pero zatiaľ nie)

Prezuvky: pevná obuv, nie šľapky- kvôli bezpečnosti, papučky alebo ortopedická , vzdušná obuv- vo vrecúšku.  Nezabudnúť označiť menom.

Zošity:  SJL-  č. 511 (s pomocnou čiarou 4ks,bez pomocnej čiary 5ks), MAT- č.513, PR- č.520, slovníček, 1 veľký čistý zošit

Tieto informácie sú orientačné, všetko Vám  upresnia  triedne pani učiteľky na začiatku školského roka  5.9. 2022.

TEŠÍME SA NA VÁS V NOVOM ŠKOLSKOM ROKU 2022/ 2023 .

www. zsarmpo.edupage.org

ZÁKLADNÁ   ŠKOLA  ČSL.  ARMÁDY    22,   08001   PREŠOV

Čo by mal prvák už ovládať

Co_by_mal_prvak_uz_ovladat-1.docx

Ocko, mamka, poď sa so mnou hrať !

Ocko__mamka_podte_sa_so_mnou_hrat.doc