• Priateľský
        • Skúsený
        • Online služby
      • Vitajte

• Naša škola v súčasnosti vykonáva svoju činnosť v 2 samostatných budovách, ktoré sú predelené školským dvorom (ihriskom).

Počet žiakov je v súčasnosti 961, počet tried 42. Škola je rozčlenená do 6 pavilónov má 2 samostatné telocvične.

Stravovanie žiakov zabezpečujú 2 školské jedálne, počet stravníkov je asi 800.

Na vyučovanie výpočtovej techniky slúži 5 odborných učební vybavených  počítačmi, okrem toho sú odborné učebne prírodopisu, chémie, cudzích jazykov, výtvarnej  výchovy a fyziky a 5 učební s interaktívnou tabuľou.

• Voľby do Rady školy

Základná škola, Československej armády 22, Prešov

OZNAM

Dňa 13.05.2024 sa uskutočnia voľby do Rady školy v priestoroch ZŠ, Československej armády 22, Prešov.

Rada školy sa ustanovuje voľbou alebo menovaním v počte členov 11 a to nasledujúcim spôsobom:

1. 2 volení zást
      • Voľby do Rady školy
      • Vyhodnotenie zberových aktivít v školskom roku 2023/2024

Kategória – zber hliníka

1. miesto- Hana P. 6.A – 8,6kg
          2. miesto – Sofia M. 5.A – 7,75 kg
          3. miesto – Tobiáš B. 2.D

Kategória – zber SABI viečok

1. miesto- Štefan M. 6.C – 9728 kusov
          2. miesto- Katarína Dz. 2.B – 5705 kusov
          3. miesto- Simona M. 8.B - 4826 kusov

Kategória – zber terapakov SABI

1. mies
        • Deň tanca v ŠKD

Krásne slnečné počasie vylákalo našich prváčikov na školský dvor, ktorý sa premenil na obrovský tanečný parket. Deti sa nadšene zapájali a so zanietením opakovali tanečnú choreografiu pod vedením pani vychovávateľky Ivky. Dvor bol plný hudby, radosti a smiechu. Deti veselo výskali pri tanci aj pri ďalších tanečných hrách. Aj keď nešlo o súťaž Let's dance, tí najaktívnejší malí tanečníci dostali sladkú odmenu a diplom. Nikto však neodišiel naprázdno – aj ostatných tanečníkov potešila na záver malá sladká pozornosť. Najväčšou odmenou pre všetkých však bolo príjemne strávené popoludnie. Veď pohybu nikdy nie je dosť.

• Deň tanca v ŠKD
      • Expedícia Medíkovo

Žiaci našej školy sa zapojili do krásnej súťaže LIDL – EXPEDÍCIA MEDÍKOVO, kde museli pracovať ako usilovné včeličky. Triedy 3.A a 4.B si prešli zaujímavými aktivitami, v ktorých sa dozvedeli veľa zaujímavostí, či už o význame medu, samotnými ochutnávkami, o opeľovaní, alebo priamo pridali ruku k dielu a zhotovili modely včiel a iných kreatívnych výrobkov. Taktiež pracovali s včelím voskom, zhotovovali rôzne domčeky pre čmeliaky – Čmelín. Aktivít bolo neúrekom, no ani to ich nezastavilo a počas minulého týždňa sa s tým hravo popasovali. Tieto aktivity prebiehali počas projektových hodín s ich triednymi p. učiteľkami (Mgr. M. Segľovou a Mgr. M. Bochňovou Šoltésovou). Detičkám to prinieslo obohacujúce infomrácie a najmä krásne triedne zážitky. Už len držíme palce, aby v tejto súťaži „vyhrali“.

• Čajové popoludnie v ŠKD

Naše čajové popoludnie v ŠKD by som veľmi rada zhrnula krásnym citátom.

„Ak vám je zima, čaj vás zohreje. Ak vám je teplo, čaj vás ochladí. Ak ste smutní, čaj vás povzbudí. Ak ste rozčúlení, čaj vás upokojí.” William E. Gladstone

Nám veru bolo trošku zima, keďže sa počasie pokazilo, no na našej skvelej nálade nám neubralo. S deťmi sme sa porozprávali o rôznych liečivých bylinkách, z ktorých sa pripravuje liečivý čaj ako napríklad materina dúška, lipa a pod.

• Čajové popoludnie v ŠKD
      • Futbalový turnaj MC Donald's CUP

Ani tento rok sme si nenechali ujsť možnosť zmerať si sily vo futbale s rovesníkmi z iných škôl. Tentokrát sme navštívili ZŠ Veľký Šariš, kde nás čakali veľmi vyrovnané zápasy. Podarilo sa nám získať krásne 2. miesto. Žiaci si zašportovali, spoznali nových kamarátov, zasúťažili si a strávili sme úžasný športový deň. Aj takýmito aktivitami vedieme našich žiakov k športu, zodpovednosti a orientácii sa v cudzom prostredí.