Cudzie jazyky

Best Christmas poem

sutaz_best_christmas_poems.doc

Christmas crossword

Ak si chceš precvičiť slovnú zásobu týkajúcu sa Vianoc, tak skús vylúštiť túto krížovku.christmas_crossword.doc

Ak sa Ti to podarí, vytlač ju, napíš svoje meno, triedu a prines ju 13.decembra (cez veľkú prestávku) do vestibulu ČSA 1. Tam ju odovzdáš dievčatám, ktoré budú mať mikulášske čapice.

Z úspešných riešiteľov vyžrebujeme jedného šťastlivca, ktorý dostane odmenu.

Good luck.

SPOLUPRÁCA:

Spolupráca s Filozofickou fakultou PU

ZŠ Československej armády bola vybraná ako partnerská škola Inštitútu anglistiky a amerikanistiky FF PU na spoluprácu v oblasti vyučovania anglického jazyka.

V súčasnosti prebieha spolupráca v dvoch projektoch:

1. Čitateľské programy na hodinách AJ - v tomto projekte sa zvyšuje priestor na rozvoj anglického jazyka cez používanie doplnkového čítania na hodinách a následné komunikačné aktivity. Rozvoj cudzieho jazyka je monitorovaný didaktičkami Inštitútu a jednotlivé moduly, ktoré sú používané na vyučovaní, sú pripravené špeciálne pre vybrané skupiny žiakov na druhom stupni. Čitateľský program prebieha v triede VI.A pod vedením p.učiteľky Ilavskej a Havrilayovej. Okrem čítania knihy na hodinách a následných aktivít žiaci čítajú aj doma knihy v elektronickej podobe a vedú si o nich čitateľské denníky.

2. Asistenti na hodinách AJ - tento projekt je zameraný na žiakov prvého stupňa a pomáha im v osvojovaní anglického jazyka od úplného začiatku. Študenti anglického jazyka - budúci učitelia - z Prešovskej univerzity asistujú učiteľke tak, že pracujú so žiakmi v malých skupinkách, aby sa zvýšil priestor na nácvik a komunikáciu v cudzom jazyku. Takto vedená hodina poskytuje žiakom pocit blízkosti učiteľa počas celej hodiny a zvyšuje ich možnosti byť aktívnym komunikačným partnerom. Asistentky pomáhajú p. učiteľke Rovňákovej v II.D a p. učiteľke Safkovej v III.B.

Spolupráca s lektormi

Naša škola už dlhodobo spolupracuje s lektormi, ktorí na hodinách anglického jazyka prinášajú žiakom jazykových tried kvalitné vyučovanie zamerané najmä  na komunikáciu a konverzáciu v anglickom jazyku. Ide  o native speakers, teda rodených Angličanov /v minulosti u nás učili napr. Jonathan Gresty a Mark Swanson/, ale aj o študentov Prešovskej univerzity, teda budúcich pedagógov, ktorých nám odporúča Filozofická fakulta PU. Tohto roku je lektorkou Katarína Galicová.

VYUČUJÚCI:

PaedDr. Adriana Havrilayová