• Priateľský
        • Skúsený
        • Online služby
      • Vitajte

• Naša škola v súčasnosti vykonáva svoju činnosť v 2 samostatných budovách, ktoré sú predelené školským dvorom (ihriskom).

Počet žiakov je v súčasnosti 961, počet tried 42. Škola je rozčlenená do 6 pavilónov má 2 samostatné telocvične.

Stravovanie žiakov zabezpečujú 2 školské jedálne, počet stravníkov je asi 800.

Na vyučovanie výpočtovej techniky slúži 5 odborných učební vybavených  počítačmi, okrem toho sú odborné učebne prírodopisu, chémie, cudzích jazykov, výtvarnej  výchovy a fyziky a 5 učební s interaktívnou tabuľou.

• Futbalový turnaj MC Donald's CUP

Ani tento rok sme si nenechali ujsť možnosť zmerať si sily vo futbale s rovesníkmi z iných škôl. Tentokrát sme navštívili ZŠ Veľký Šariš, kde nás čakali veľmi vyrovnané zápasy. Podarilo sa nám získať krásne 2. miesto. Žiaci si zašportovali, spoznali nových kamarátov, zasúťažili si a strávili sme úžasný športový deň. Aj takýmito aktivitami vedieme našich žiakov k športu, zodpovednosti a orientácii sa v cudzom prostredí.

• Futbalový turnaj MC Donald's CUP
      • ÚĽUV - remeselnícke dielne

V utorok 23.4. 2024 sa triedy 3.A a 3.C vybrali na výlet do Košíc. Najprv sme navštívili UĽUV - remeselnícke dielne, kde sme si vyrobili krásne darčeky z drôtu, hliny a skla. Potom sme sa posilnili v cukrárni, pri prechádzke sme spoznávali centrum mesta a nakoniec sme sa vlakom vrátili do školy.Prežili sme krásny deň.

• Deň Zeme v 1. ročníku

Dňa 23.4. nás na 1. stupni navštívila pani Lucia Eštočinová z Občianskeho združenia Odvážne, ktoré sa zaoberá environmentálnym vzdelávaním správneho nakladania s odpadom. Deťom prvých ročníkov hravým, zábavným a zároveň poučným spôsobom vysvetlila potrebu odpad separovať. Ďakujeme za pekné chvíle, vzbudenie záujmu u detí a čas strávený s nami.

• Deň Zeme v 1. ročníku
      • Návšteva predškolákov v 4.B

V piatok 19.4. 2024 si vyskúšali malí predškoláci z MŠ Československej armády stať sa už teraz na jeden deň žiakmi. V 4.B totiž detičky pre nich pripravili krásne dopoludnie. Už len to bolo veľkým prekvapením, keď ich štvrtáci osobne vyzdvihli v škôlke. U nás v škole si vyskúšali ako funguje vyučovacia hodina. Vyplnili pracovné listy, odpovedali na mnohé otázky, spievali, taktiež vyskúšali stáť pred tabuľou ako ozajstní budúci prváci. Zahrali sa aj s triednym domácim zvieratkom - našou korytnačkou. Spoznali priestory školy a aj školský dvor. Veríme, že tento deň bol ako pre predškolákov, tak aj pre našich domácich štvrtákov ďalším krásnym dňom u nás na škole.

• Návšteva Krajskej knižnice v Prešove

Koncom marca 8.D navštívila Krajskú knižnicu P.O. Hviezdoslava, Hlavná 139 v Prešove. Sprevádzali nás pani učiteľky anglického jazyka. Hlavné poslanie tejto knižnice je poskytovanie kultúry a informácií. Nachádzajú sa v nej oddelenia pre starších i mladších čitateľov. Boli sme na oddelení inojazyčnej literatúry (bývalé Britské centrum), kde majú najviac kníh v angličtine. Sledovali sme aj videá o anglických školách a stravovaní. V centre regionálnych dokumentov sme pracovali na tabletoch a robili kvíz o osobnostiach Prešova. Budova knižnice kedysi slúžila ako mestská škola, o ktorej je prvá zmienka z roku 1429. Knižnicu navštívila aj naša pani prezidentka Zuzana Ćaputová.

• Návšteva Krajskej knižnice v Prešove
      • Ocenenie pri príležitosti Dňa učiteľov

Mesto Prešov, tak ako každý rok, pri príležitosti Dňa učiteľov ocenilo pedagógov prešovských škôl.

Laureátov ocenil primátor mesta Prešov František Oľha spolu s viceprimátorom Petrom Krajňákom, predsedníčkou Komisie MsZ pre školstvo a šport Štefániou Andraščíkovou, vedúcim Odboru školstva, kultúry a cestovného ruchu MsÚ v Prešove Igorom Hodžiom a vedúcou oddelenia školstva, mládeže a školského úradu Jitkou Semivanovou.